Det är nu möjligt att köpa presentkort på webbplatsen. Gå till butiken

Fika varje söndag

Publicerad av Rasmus Johansson

Klubbmedlemmar och andra flygintresserade hälsas härmed välkomna till Lidköpings Flygklubbs söndagsfika. Alla söndagar från och med 14 januari, fram till flygsäsongen startar, träffas vi i klubblokalen vid 15-tiden för att fika, utbyta flygtekniska erfarenheter, eller bara tjöta lite. Till exempel kommer vi att gå igenom handhavandet av de nya radioapparater som installeras i klubbens flygplan.

Kaffe finns till självkostnadspris och den som vill får gärna ta med sig egna bakverk, tårtor, pajer och andra kulinariska kreationer att avnjuta.

Mån
Tis
Ons
Tors
Fre
Lör
Sön

Fältet (LDK/ESGL)

Radiofrekvens
131.765 Mhz
Bana 06/24
Asfalt 1990m
Stråk 06/24
Gräs 875m
Höjd över havet
ca. 60m (199ft)